محل تبلیغات شما

اجاق گاز پرمصرف ترین و پرکاربرد ترین اقلام در آشپزخانه ها محسوب می شود و به همین جهت است که خرید آن برای مصرف کنندگان همیشه یک دغدغه بزرگ بوده و معیارهای زیادی در انتخاب آن دخیل می باشند.

(صفحه گاز،اجاق گاز،گاز،

Cooktop اساسا وسیله ای برای پخت و پز و گرم کردن غذا و قابلمه ها می باشد و معمولا در آشپزخانه از آن استفاده می شود.

این مقاله از سری مقاله های

 زرناز  به برترین و پرفروش ترین گاز صفحه ای در بازار ایران می پردازد.

خصوصیات بارز یک گاز صفحه ای خوب چیست؟

زمانی که از ویژگی یک گاز رومیزی حرف می زنیم معیارها کاملا مشخص است

 • کیفیت
 • راندمان حرارتی و شعله ها
 • جنس صفحه و کارکردش
 • نوع نظافت
 • میزان مصرف انرژی
 • گارانتی و خدمات پس از فروش
 • قیمت و میزان هزینه
 • برند و اعتبارش در بازار

کیفیت » کیفیت معیاری است که به عنوان مهمترین ترین گزینه در انتخاب یک اجاق گاز مطرح می شود. چرا که اگر قرار باشد تا ما بر اثر یک انتخاب غلط محصولی به درد نخور بخریم در نهایت منجر به تحمیل هزینه بیشتر می گردد.

راندمان حرارتی و شعله ها » راندمان حرارتی یکی دیگر از مزیت های یک اجاق محسوب می شود.باید بدانید نوع ساخت شعله ها تاثیر مستقیمی در میزان اثر بخشی حرارت و در نهایت زمان پخت و کیفیت می گردد. این موضوع باعث شده تا شرکت های مطرح از قطعات ایتالیایی شرکت ساباف و دیفندی بهره مند شوند.

جنس صفحه و کارکردش » طراحی مناسب یک صفحه گاز تاثیر مستقیمی در ایجاد یک هارمونی مناسب در فضای آشپزخانه شما دارد. از این رو اکثر تولید کنندگان برای جذب سلیقه حداکثری مخاطبانشان اقدام به تولید انواع گازهای استیل، شیشه ، لعابی کرده اند.

نوع نظافت » نظافت یک گاز شاید در نگاه اول برای شما مطرح نباشد اما باید این را مد نظر داشته باشید که بعد از آشپزی اولین چیزی که خستگی را بر تن شما جا می گذارد همین میزان کثیفی و باقیمانده سطح چربی و موارد مانده بر روی گاز صفحه ای می باشد. چنانچه یک گاز از بدنه مناسب استیل و شیشه با استاندارد های مشخص در گاز خود بهره برده باشد شما مشکل خاصی بابت نظافت نخواهید داشت.

میزان مصرف انرژی » شاید زیاد نباید نگران موضوع مصرف انرژی در گاز رومیزی باشید، چرا که میزان مصرف انرژی در اکثر گازهای صفحه ای تقریبا یکسان بوده و در کنار این موضوع قیمت گاز در ایران بسیار مناسب بوده و نگرانی از این بایت نباید داشته باشید.

گارانتی و خدمات پس از فروش » این موضوع به نقطه عطفی برای انتخاب گازهای ایرانی و حتی خارجی تبدیل شده است. چرا که در کل کالاهایی که در تولید آنها انسان دخالت بکند امکان خطا وجود داشته و نقص جزئی از کار خواهد بود. و بدتر آنکه ما در کشوری زندگی می کنیم که تقریبا گارانتی بی معنا بوده و ارزشش را از دست داده است. گارانتی و خدمات پس از فروش تقریبا در برندهای ایرانی با دشواری های خاصی همراه است. چون همه موارد تقریبا شامل گارانتی نمی شود و یا با کسر هزینه تعمیر یا تعویض می شود.

قیمت و میزان هزینه » هر کالایی بهایی داشته و قاعده به این صورت است که به ازای پرداخت پول باید کیفیت و راندمان دریافت کنید.اجاق گاز نیز به دلیل ماهیتش کالایی است که هزینه برای آن یکبار صورت میگیرد و این هزینه می بایست پاسخ در خور را در کارایی ایجاد کند.قیمت گاز بسته به مدل،کارکردش،نوع صفحه کار شده،قطعاتش،کیفیت و خدماتش و برندش می تواند متغیر باشد. این موضوع یادتان باشد که هر کالایی ارزانی بی حکمت نبوده و البته هر کالایی گرانی با کیفیت نیست.اصالت مهم است.

برند و اعتبارش در بازار » برندینگ همیشه در دنیا نکته مهم و معیار انتخاب محصول مطرح می شود. اما در بازار به دلیل برخی نکات غیر کارشناسی و فنی و بعضا شیطنت های و سودجویی ها این موضع به گونه ای دیگر مطرح می گردد. شما باید در نظور داشته باشید که وقتی یک برنند مطرح و بزرگ می شود در واقع اعتبارش در گرو کیفیت و اعتماد مشتریانش است و قادعتا معقول نیست که با پایین آوردن کیفیت اعتماد چندین ساله خود را در بازار از بین ببرد. همیشه برندهای بزرگ پاسخگو بوده و از حق مشتری به هر نحوی دفاع و سعی در رضایت او می کنند و این در حالی است که برندهای کوچک فرصتی را برای این موضوع نخواهند داشت.

چرا کیفیت گاز صفحه ای به این میزان مهم است؟

همانطور که پیش تر گفته شد گاز یک کالای مهم در آشپزخانه ها تلقی می شود و کیفیتش می تواند تاثیر مستقیمی در نوع پخت و پز، سلامتی و رضایت از خرید بوجود آورد. از این رو انتخاب این کالا ارزش بالایی داشته و دقت در انتخابش مهم می باشد.

 • راندمان گاز »  این معیار باعث می شود که پخت به صورت یکسان و یکپارچه با حرارت مستقیم و بی وقفه صورت پذیرد. این موع باعث طبخ غذا در زمان مناسب و با کیفیت بالا می شود.
 • سلامت محصول » اگر یک اجاق گاز از قطعات بی کیفیت و ناقص داشته باشیم در واقع با سلامتی خود در حال بازی هستیم. چرا که اگر به هر دلیلی شعله خاموش شود و ترموکوپل باعث قطع شدن گاز نگردد می تواند اتفاقات جبران ناپذیری را به بار آورد. 
 • رضایت از خرید » این موضوع برای هر کالا یا خدماتی وجود دارد اما برخی از همین کالاها همچون گاز به دلیل قیمت گزافش امکان دوبار کاری یا خرید مجدد را از مصرف کننده می گیرد و همین موضوع است که تاکید بر کیفیت گاز اینقدر مهم است.

جهت مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید


فروشگاه اینترنتی تجهیزات

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی